blank20x20

Multižánrový kulturní festival Vysočina Fest rok od roku roste a i když má za sebou teprve první dva ročníky, hned se dokázal zařadit mezi velké letní festivaly v České republice. Ukázalo se, že podobná akce přímo v centru Vysočiny fanouškům muziky dlouho chyběla. V hlavách, a teď už i v rukou pořadatelů, se rodí další skvělý ročník. Opět se bude konat v jihlavském amfiteátru v termínu 9. – 11. července 2015.

V červenci loňského roku přilákal Vysočina Fest do krajského města více než dvaadvacet tisíc návštěvníků, kteří neměli čas se ani vteřinu nudit. Kvalitní program hned na dvou pódiích, kvalitní zvuk, bohatý doprovodný program a spousta benefitů spojených se vstupenkou, to byl Vysočina Fest 2014. A jaký bude letošní třetí ročník?

Rozhodně ještě lepší než oba předcházející. Stále kvalitní program napovídá, že je na co se těšit a že Vysočina Fest 2015 má zaděláno na to, aby zvedl laťku zase o něco výš. K tomu ještě pestřejší doprovodný program, stále propracovanější nabídka benefitů z celou řadou nabídek na zajímavou návštěvu nějakého koutu našeho krásného Kraje Vysočina.

Jihlavu už dnes mají na červenec ve svém diáři zatrhnutou takové hvězdy jako je Vojta Dyk a B-SIDE BAND, kteří nás navštíví v rámci své velké tour. Věrozvěsti lidové písně Čechomor, kteří na loňském ročníku udělali super show. Po loňském zlatém hřebu k nám přijedou opět i umělci z Prahy - Chinaski - kapela, které dal jméno Charles Bukowski. Dál to vezmeme stručněji, k vidění budou i Wanastovi Vjecy, Horkýže Slíže, Anna K, Aneta Langerová, Mandrage. Po delší době navštíví náš kraj i legenda v podaní kapeli Arakain a to i s Lucií Bílou. Velké oblibě se v současnosti těší i Jaroslav Uhlíř, skladatel a hudebník notoricky známých písní nejen pro děti. Závěrečný sobotní večer pak bude patřit uzdravenému Michalu Hrůzovi a zahraničním kapelám ze Slovenska :-) No Name a Iné Kafe. To je jen malý pohled pod pokličku, ale i ten už je důkazem, že snahou pořadatelů je dostat do Jihlavy špičku mezi českými a slovenskými kapelami.

I letos budou připraveny dvě stage. První bude patřit již zmiňovaným hvězdám, ale nudit nebude ani ta druhá. Zde se můžete těšit například na Daru Rolins, Xindla X, Prago Union, Visací Zámek, LIKE IT, Stromboli, Bratři Ebenové, Mňága a Žďorp, Wohnout a nebo Kontrafakt.

Při třetím ročníku bude větší a nabídne mnohem širší spektrum i doprovodný program, tzv. dílny. Ty se konaly na několika místech krajského města a byly určeny těm, kteří už byly záplavou hudby tak trochu unaveni. Šlo o ukázky s interaktivním zapojením pro děti i pro dospělé např. v dílně akrobatického rokenrolu. Další dílny byly animační dílna, dílna Masek, dílna zaměřená na Zumbu, ale užil si i ten, kdo se chtěl jen pověsit na šály. Narváno bylo i v Diodu při pořadu Na stojáka! Dílny tedy nebudou chybět  ani letos a ponesou se v podobném duchu. Vše se teprve rodí a o všem budete samozřejmě včas informováni. Podobně jsou na tom i benefity, které při prvních dvou ročnících též slavily úspěch. Bude jich opět dost a budou i zajímavěji tvořeny, těšte se.

Ostře sledovanou součástí festivalu byla i soutěž autorských kapel z Vysočiny. Do klání se zapojilo přes třicet skupin různého žánrového zaměření. Fanoušci mohli hlasovat na stránkách www.vysocinafest.cz a do velkého finále poslali pět nejúspěšnějších. Ty pak měly možnost zahrát si v rámci festivalu na hlavním pódiu. Soutěž o nejlepší kapelu bude probíhat i v rámci třetího ročníku Vysočina Festu a přihlásit se opět budou moci kapely z celého Kraje Vysočina.

Stačí jen sledovat webové stránky festivalu www.vysocinafest.cz nebo profil na Facebooku www.facebook.com/vysocinafest. Zde samozřejmě najdete i další důležité a hlavně aktuální informace o přípravách Vysočina Festu 2015.